Nowa odsłona Fiata 500 we Frankfurcie

Targi Motoryzacyjne we Frankfurcie należą do jednych z największych tego typu wydarzeń na świecie, a na pewno w Europie. W tym roku, podczas wspomnianego salonu samochodowego na stoisku Fiata zagościła najnowsza odmiana modelu 500.

Podobnie jak w przypadku poprzedniej wersji tego miejskiego malucha, tak i przy najnowszej, przedstawiciele Fiata postanowili skoncentrować się na liczbach. Wg danych włoskiego przedsiębiorstwa, nowy Fiat 500 został wyposażony w przeszło 1800 nowych dodatków. Wśród nich znajdą się m.in. nowe reflektory wykonane w technologii LED, światła tylne, deska rozdzielcza oraz kierownica. Za cały projekt odpowiedzialny jest zespół Centro Stile Fiat, które wykonało kawał dobrej roboty – samochód od strony stylistycznej stoi na najwyższym poziomie.

Nowy Fiat 500 dostępny będzie w dwóch wersjach nadwoziowych – sedan oraz kabriolet. W zakresie wersji wyposażeniowych, w początkowych fazach sprzedaży, nowy Fiat 500 będzie dostępny w dwóch odmianach – Pop oraz Lounge. Pierwsza z nich w standardzie będzie posiadała m.in. klimatyzację, 7 poduszek powietrznych oraz wielofunkcyjną kierownicę. Wersja Lounge odróżnia się w zakresie wyglądu zewnętrznego panoramicznym, szklanym dachem, a wewnątrz pojazdu, wszyscy kierowcy chętni na zakup tej wersji otrzymają dodatkowo Uconnect Radio LIVE 5 z ekranem dotykowym.

Jakie silniki trafią pod maskę najnowszego Fiata 500? W zakresie benzynowych jednostek napędowych, kierowcy otrzymają do wyboru motor TwinAir o pojemności 0,9 litra w dwóch wariantach mocy – 85 KM lub 105 KM. Dla miłośników wysokoprężnych silników przygotowano jednostki 1,3 MultiJet o mocy 95 KM oraz 1,2 MultiJet w konfiguracji „ECO”, który będzie w stanie generować 69 KM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *