O blogu

FIAT, czyli Fabbrica Italiana di Automobili Torino (pl. Włoska Fabryka Samochodów w Turynie) to włoski koncern motoryzacyjny, mający swą siedzibę w Turynie. Znany głównie z produkcji pod swoją marką popularnych samochodów osobowych i dostawczych.

Od wielu lat samochody Fiata są jednymi z najpopularniejszych modeli na całym świecie, również w Polsce. We współczesnych czasach FIAT to nie tylko producent samochodów, ale także wielka grupa przemysłowa, która skoncentrowała swoją działalność na branży motoryzacyjnej. Koncern ma swoje główne fabryki we Włoszech i Brazylii, a także w Polsce – przedsiębiorstwo Fiat Auto Poland.

Nic więc dziwnego, że na całym świecie pełno jest miłośników i pasjonatów tej marki – i właśnie do takich ludzi skierowany jest ten blog. Mamy zamiar stale i regularnie aktualizować go, zamieszczając ciekawostki i aktualności ze świata motoryzacji, koncentrując się oczywiście na Fiacie. Jesteś ciekaw jak będzie wyglądał następny model Punto? Czekasz na obniżki cen modeli Fiata? A może po prostu lubisz być na bieżąco? Jeśli tak, nasza strona jest dla Ciebie!