Fiat 500X Abarth trafi do produkcji?

Coraz więcej wskazuje na to, że Fiat 500X w sportowej odmianie Abarth będzie miał szanse na trafienie do seryjnej produkcji. Według najnowszych plotek, auto będzie w stanie generować aż 200 KM mocy.

Włoski koncern od wielu miesięcy zapowiada poszerzenie gamy modelowej serii Abarth. Jednym z aut, które mają zostać zaprezentowane w tej ekskluzywnej, sportowej serii Fiata ma być model 500X, który z każdym tygodniem ma coraz większe szanse na trafienie do seryjnej produkcji. Wiadomo jednak, że samochód nie zostanie zaprezentowany aż do momentu premiery Fiata 124 w odmianie Spider.

Fiat 500X Abarth otrzyma nowy, bardziej agresywny wygląd, co jest standardem dla serii. Samochody z oznaczeniem Abarth charakteryzują się sportowym nadwoziem, które wraz z licznymi, aczkolwiek niezbyt nachalnymi dodatkami łączą się w spójną całość.

Sam wygląd to jednak nie wszystko – w parze ze stylistyką idą także modyfikacje techniczne serii. Według nieoficjalnych informacji, Fiat 500X Abarth ma zostać wyposażony w 4-cylindrową jednostkę napędową o, na pierwszy rzut oka, niewielkiej pojemności 1,75 litra. Downsizing jednak stanowi mocną domenę w przypadku włoskiego koncernu – Fiat 500X Abarth ma być w stanie generować aż 200 KM mocy. Krytycy motoryzacyjni w jednym są zgodni – jeżeli liczby te potwierdzą się w przypadku nowego Fiata 500X Abarth, to przełożą się one na doskonałe osiągi, które sprawią, że auto będzie w stanie godnie rywalizować z czołówką całego segmentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *