Mamy zdjęcia nowego Fiata Toro

Włoski koncern motoryzacyjny w ostatnich latach nie rozpieszczał swoich fanów całkiem nowymi samochodami, koncentrując się na rozbudowie obecnej gamy modelowej. Wyjątkiem od reguły ma być Fiat Toro, którego zdjęcia właśnie przedostały się do Internetu.

Co ciekawe, samochód ten będzie przeznaczony wyłącznie na rynek w Ameryce Południowej, gdzie włoski koncern od wielu lat radzi sobie bardzo dobrze. Auto zostało stworzone w oparciu o Jeepa Renegade, lecz będzie różniła się bryłą nadwozia, gdyż Fiat będzie pick up’em.

Nowy Fiat Toro został zaprojektowany z myślą o podróżowaniu 5 osób na raz. Załadunek na tzw. „pakę” wynosi aż 1 tonę, co stanowi bardzo dobry wynik w tej klasie. Atrakcyjna bryła nadwozia sprawia, że samochód nie wygląda nudne i z pewnością wpasuje się w upodobania mieszkańców Ameryki Południowej.

Jakie silniki zostaną wykorzystane do zasilania nowego Fiata Toro? Pod maskę pojazdu trafi jednostka napędowa o pojemności 1,8 litra i oznaczeniu E-Torq Flex, który będzie w stanie generować 140 KM mocy. Wspomniany silnik będzie zasilany benzyną, zaś dla miłośników wysokoprężnych jednostek napędowych przygotowano 2-litrowy motor o oznaczeniu MultiJet o mocy rzędu 170 KM.

W chwili obecnej nie wiadomo, czy nowy Fiat Toro trafi na rynek europejski. Natomiast sprzedaż samochodu na rynku południowoamerykańskim rozpocznie się już początkiem 2016 roku.

Jeden komentarz do “Mamy zdjęcia nowego Fiata Toro

  1. irek says:

    CIekawe zagranie ze strony Fiata. Szczególnie, że ostatnio faktycznie głównie skupiali się na swoich już uplasowanych na rynku modelach samochodów. Zastanawia mnie tylko jak się przyjmie nowy model pickupa w Europie, która słynie mniej z zamiłowania do tego typów samochodu niż Ameryka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *