Kolejne wyróżnienie Fiata

Włoski koncern został doceniony w rankingu DSJI w zakresie zrównoważonego rozwoju. Wyróżnienie ma wyraz szczególny, gdyż zostało przyznane czwarty rok z rzędu.

O tym, że Fiat kładzie szczególny nacisk na ochronę środowiska wiadomo od dawna. W lipcu starania włoskiego koncernu zostały docenione przez władze Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który wyraził zgodę na pożyczkę w wysokości 350 milionów euro na rozwój eko-technologii. Szeregu zabiegów w tym kierunku nie mogli nie zauważyć twórcy rankingu DSJI, w którym włoski producent aut uzyskał doskonałe wyniki.

Szczególnie dobrze włoska marka wypadła w zakresie poszanowania środowiska. W kategoriach przeciwdziałania zmianom klimatycznym, redukcji emisji zanieczyszczeń, zarządzania procesami produkcji pod kątem oddziaływania na środowisko oraz polityki i zarządzania pod kątem ochrony środowiska Fiat osiągnął maksymalne wyniki. Równie dobrze Fiat wypadł pod kątem rozwoju i zarządzania zasobami ludzkimi, BHP, odpowiedzialności wobec społeczności oraz działalności filantropijnej.

Ranking DSJI dzieli się na dwa rodzaje – europejski oraz światowy. W światowym rankingu obok Fiata wyróżnione zostały grupy BMW i Volkswagen, jednak do w rankingu europejskim znalazły się jedynie Fiat oraz BMW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *