Paryskie premiery Fiata

W dniu dzisiejszym rusza Międzynarodowy Salon Samochodowy w Paryżu. Ze strony Fiata możemy liczyć na premiery Fiata Pandy w wersjach 4×4, Trekking oraz Natural Power. Ponadto na stoisku włoskiego producenta zagości Fiata 500L z nowym wyposażeniem, Fiata 500 Street oraz nowoczesne wersje Fiata Freemont.

Debiutujący Fiat Panda będzie jedynym samochodem z napędem 4×4 w segmencie A. Obok Pandy z napędem na cztery koła zaprezentowana zostanie także wersja Trekking, która jest idealnym wyborem dla osób wahających się pomiędzy napędem na jedną lub na dwie osie. W wersji Trekking zainstalowany jest inteligentny napęd na przednią oś z systemem Traction+. System ten umożliwia zwiększenie trakcji pojazdu na terenie o małej przyczepności, co np. zapewnia lepsze ruszenie z miejsca. Ciekawą propozycją jest wersja Natural Power, która napędzana jest silnikiem Twinair Turbo o pojemności 0,9 litra. Generuje on moc z rzędu 80 KM oraz może być napędzany dwoma rodzajami paliw – metanem oraz benzyną. Użycie metanu jako paliwa ma na celu zmniejszenie spalania oraz emisji szkodliwych gazów przy jednoczesnym zachowaniu jak najwyższych osiągów.

Międzynarodowy Salon Samochodowy w Paryżu jest kolejnym dowodem na niezwykle skuteczne działania marketingowe Fiata. Co ukrywa się pod pojęciem nowego wyposażenia Fiata 500L? O ile doskonały system nagłośnienia Hi-Fi, który został stworzony we współpracy z Beats Audio można zrozumieć, o tyle zastosowanie unikalnego ekspresu do kawy Lavazza w seryjnym wyposażeniu tegoż Fiata już ciężko. Złośliwi twierdzą, że ekspres do kawy jest idealnym dodatkiem do przeciętnych jednostek napędowych zastosowanych przy produkcji Fiata 500L.

Stoisko Fiata uzupełni Fiat 500 Street. Wyróżnia się on na tle tradycyjnego Fiata 500 bogatszym wnętrzem, agresywniejszym wyglądem oraz mocniejszym silnikiem. Wersja Street zostanie wyposażona w jednostkę napędową o pojemności 1,4 litra, która generuje moc z rzędu 100 KM. Umożliwi to osiąganie prędkości maksymalnej na poziomie 182 km/h oraz przyspieszanie do pierwszej setki w około 10,5 sekundy.

Na dodatkową uwagę zasługują nowe wersje Fiata Freemont. Prośby kierowców tego samochodu zostały spełnione i w najbliższym czasie ruszy produkcja tego samochodu wyposażonego w nowy silnik benzynowy o pojemności 2,4 litra i mocy 170 KM. Silnik ten będzie napędzany automatyczną, sześciobiegową skrzynią umożliwiającą napęd zarówno na przednią oś, jak i na wszystkie koła. Będzie to najmocniejsza wersja silnikowa tego modelu. Ponadto Fiata Freemont będzie można nabyć w nowej wersji wyposażeniowej Park Avenue. Będzie ona wyposażona w silnik MultiJet 2,0 litra 170 KM również z automatyczną skrzynią biegów.

2 odpowiedzi na “Paryskie premiery Fiata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *