Debiut Fiata 500L w Polsce

Kilka dni temu miała miejsce polska premiera Fiata 500 L. Debiut nastąpił 5 lat po premierze modelu 500 oraz 55 lat od momentu zaprezentowania klasycznej pięćsetki. Czy Fiat 500 L jest skazany na sukces?

Model 500 L poprzez swoje gabaryty skierowany jest głównie w kierunku rodzin. Litera „L” w członie nazwy to pierwsza litera z angielskiego „large” czyli duży, ogromny etc. Długość samochodu wynosi 4,15 metra co oznacza, że miejsca w środku będzie wystarczająco dla czterech dorosłych osób. Model 500 L posiada największy indeks pojemności przestrzeni pasażerskiej w swojej klasie. Wynik ten umożliwia ponad 1,500 różnorodnych konfiguracji wnętrza Fiata.

W momencie premiery Fiat będzie dostępny z trzema różnymi wersjami napędowymi. Dwa silniki benzynowe, z których pierwszy o pojemności 0,9 litra (TwinAir) generuje moc z rzędu 105 koni mechanicznych, a drugi 1,4 litra jest nieco słabszy, gdyż dysponuje mocą 95 KM. Dla zwolenników wysokoprężnych jednostek napędowych przygotowano silnik TurboDiesla o pojemności 1,3 litra i mocy 85 KM. Samochód produkowany jest w serbskiej fabryce Fiata w miejscowości Kragujevac. Promocyjna cena samochodu rozpoczyna się od 49 900 złotych. Najdroższą opcją jest bogato wyposażony TurboDiesel, za którego przyjdzie nam zapłacić 76 990 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *