Fiat sponsorem reprezentacji Włoch

Grupa Fiat Automobiles jest głównym sponsorem reprezentacji Włoch podczas rozgrywanych na boiskach Polski i Ukrainy Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Współpraca pomiędzy włoską federacją piłkarską a Fiatem sięga roku 2000, gdy piłkarze reprezentacji Włoch rozpoczynali kwalifikacje do Mistrzostw Świata w Korei i Japonii. Oprócz wspomnianego mundialu, Fiat był głównym sponsorem reprezentacji na Mistrzostwach Świata w RPA (2010) oraz Mistrzostwach Europy w Szwajcarii i Austrii (2008). Wyraźnie da się zauważyć, że wszystkie kraje są ważnymi rynkami dla włoskiego koncernu. Dzięki nowemu kontraktowi współpraca na linii Fiat – reprezentacja Włoch będzie możliwa co najmniej do 2014 roku. Oznacza to, że zarówno w aktualnie rozgrywanych Mistrzostwach Europy, jak i Mistrzostwach Świata w piłce nożnej, które rozegrane zostaną w 2014 roku w Brazylii głównym sponsorem Azzurri będzie właśnie Fiat.

Oprócz obopólnych korzyści wynikających ze współpracy do wszelkiego rodzaju wspólnych przejazdów reprezentacja Włoch ma do dyspozycji właśnie samochody Fiata. Azzurri jako swoją bazę na EURO wybrali Kraków co oznacza, że w Grodzie Kraka będą mieli do dyspozycji flotę aut składającą się z modeli Punto 2012, Bravo, 500, Ducato i Sedici. Oficjalnym samochodem reprezentacji Włoch na Mistrzostwach Europy jest Fiat Punto 2012.

Włosi są póki co po jednym meczu na rozgrywanych na boiskach Polski i Ukrainy Mistrzostwach Europy. W niedzielnym meczu, który miał miejsce 10.06 Włosi zremisowali w Gdańsku z Hiszpanią 1:1. Kolejne mecze jakie rozegrają odbędą się na Stadionie Miejskim w Poznaniu, a rywalami reprezentacji Azzurri będą kolejno 14.06 Chorwaci, a 18.06 Irlandia.

2 odpowiedzi na “Fiat sponsorem reprezentacji Włoch

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.