Fiat Doblo Trekking debiutuje w Genewie

Podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie odbyła się międzynarodowa premiera najnowszego Fiata Doblo z oznaczeniem Trekking. Czego można spodziewać się po tym aucie?

Fiat Doblo niedawno przeszedł facelifting, a teraz przyszła pora na poważniejsze zmiany – samochód z auta miejskiego ma stać się pojazdem terenowym. Pojazdy z oznaczeniem „Trekking” już na dobre zagościły w gamie pojazdów Fiata, a kolejnym modelem, który doczekał się odmiany terenowej będzie Fiat Doblo.

Niestety, w modelu Doblo nie znajdziemy charakterystycznego dla aut terenowych napędu 4×4. W zamiast za to, Fiat oferuje wszystkim kierowcom chętnym na ten model system kontroli trakcji Tracion+, który ma zagwarantować lepsze właściwości jezdne samochodu. Fiat Doblo Trekking otrzyma także bardziej terenowy wygląd. Zmianom uległo m.in. zawieszenie, gdzie prześwit został zwiększony o 10 mm; dodano także liczne osłonki nadwozia, w jego dolnej części.

Zmiany objęły także wnętrze auta, gdzie wprowadzono nowy wygląd deski rozdzielczej oraz dodano nową tapicerkę. Nie zmieniła się za to cecha charakterystyczna, z której słynął Fiat Doblo – ilość miejsca we wnętrzu pojazdu. Tutaj, do dyspozycji kierowcy oraz współpasażerów nadal będzie ponadprzeciętna, jak na ten segment powierzchnia, o czym świadczy fakt, że autem komfortowo może podróżować 7 osób, a przestrzeń bagażowa w standardzie wynosi 790 litrów, co w kilku prostych ruchach może zostać zwiększone do nawet 3200 litrów.

2 odpowiedzi na “Fiat Doblo Trekking debiutuje w Genewie

  1. Pablo says:

    No na to czekałem! Szkoda tylko, że nie będzie napędu na cztery koła, ale wynagradza mi to duuużo miejsca w środku. Ciekawe kiedy będzie dostępny na polskim rynku…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *