Fiat przygotowuje następcę Bravo?

Włoski producent samochodów planuje poszerzenie swojej gamy modelowej. Inwestycja ta ma kosztować przeszło 1 mld dolarów, a jednym z efektów ma być kompaktowy następca modelu Bravo.

Bravo nie będzie jedynym, nowym autem kompaktowym od Fiata – włoski koncern ma zamiar wprowadzić całą gamę takich pojazdów. Fiat w lipcu zadecydował o zakończeniu produkcji modelu Bravo i póki co nie ma żadnych oficjalnych wiadomości na temat jego następcy, jednak wszyscy zgodnie twierdzą, że jest on kwestią czasu, gdyż włoski koncern nie będzie mógł sobie pozwolić na pozostanie bez modelu w autosegmencie C.

Z nieoficjalnych informacji wynika, iż Fiat planuje stworzenie nowoczesnego hatchbacka, który produkowany będzie w zakładach włoskiego koncernu w Turcji. Auto ma trafić do seryjnej produkcji w 2016 roku. Oprócz następcy Fiata Bravo, w tureckiej fabryce Fiata w miejscowości Bursa wytwarzane są takie modele jak Fiat Linea, Doblo oraz Fiorino.

Następca Fiata Bravo będzie w pierwszej kolejności przeznaczony na rynek europejski.

Jeden komentarz do “Fiat przygotowuje następcę Bravo?

  1. Martino says:

    Oby to się sprawdziło, bo Bravo był naprawdę dobrym samochodem… z chęcią kupiłbym taki samochód podobny do Bravo, a następca i tak będzie lepszy, czekam z niecierpliwością!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *