Fiat 500X oficjalnie debiutuje w Paryżu

Na Targach Motoryzacyjnych w Paryżu odbyła się oficjalna premiera Fiata 500X. Czego możemy spodziewać się po najnowszym crossoverze włoskiego koncernu?

Samochód ma trafić do sprzedaży w przeszło 100 krajach całego świata. Fiat 500X mierzy 4,25 metra długości, 1,8 metra szerokości oraz 1,6 metra wysokości. Gabaryty te pozwoliły wygospodarować przestrzeń bagażową z rzędu 330 litrów w standardzie.

Wszystkie modele włoskiego koncernu oznaczone literką „X” odznaczają się charakterystyczną, uterenowioną stylistyką. Już na pierwszy rzut oka widać, że Fiat 500X będzie oferował kierowcom znacznie większy prześwit, a dodatkowo zamontowano w nim znacznie większe nadkola oraz zderzaki. W aucie tego typu nie mogło zabraknąć napędu 4×4, który oferowany będzie już w podstawowej odmianie.

Jeżeli chodzi o jednostki napędowe pojazdu, to tutaj kierowcy otrzymają do dyspozycji szeroki wybór silników. Podstawowy, a zarazem najsłabszy silnik diesla o pojemności 1,3 litra i oznaczeni MultiJet II oferować będzie 95 KM mocy i współpracować będzie z 5-przekładniową skrzynią biegów. Oprócz tego, włoski samochód będzie oferował następujące jednostki – 1,4 Turbo MultiAir II (140 KM), 1,6 MultiJet (120 KM) oraz 2,0 MultiJet (140 KM).

Reszty szczegółów dotyczących cen oraz wersji wyposażeniowych samochodu dowiemy się w najbliższych tygodniach. Do tej pory wiadomo, że auto oferowane będzie w 100 krajach na całym świecie.

3 odpowiedzi na “Fiat 500X oficjalnie debiutuje w Paryżu

  1. Piter says:

    Mam nadzieję, że w tych 100 krajach zawiera się także polski rynek. Fajnie, że jest różnorodny wybór jednostek napędowych, wygląd też całkiem ładny… nie zostało nic jak czekać na dalsze informacje.

  2. Zuzia says:

    Włoski samochodzik typowy dla rodziny i mniejmy nadzieje że w Polsce równiez znajdzie swoje miejsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *