Fiat AEga – najnowsza premiera włoskiego koncernu

Podczas Targów Motoryzacyjnych w Stambule, Fiat zaprezentował swój najnowszy model – Aega, który stanowi dowód na zdecydowaną ofensywę modelową Włochów. Model AEga to duży sedan, który trafi do Polski pod koniec bieżącego roku.

Miejsce premiery Fiata AEga nie jest przypadkowe. Włosi wielokrotnie potwierdzali w informacjach prasowych oraz wywiadach, że rynek turecki jest szczególnie istotny dla rozwoju Fiata, przez co możemy spodziewać się, że to właśnie tureccy kierowcy stanowić będą główny target dla włoskiego koncernu. Ponadto, to właśnie w Turcji odbywać będzie się seryjna produkcja auta. Nie oznacza to jednak, że samochód będzie promowany wyłącznie w Turcji – tam zadebiutuje już w listopadzie 2015 roku, a następnie trafi do salonów samochodowych w przeszło 40 krajach, w tym do Polski.

Jeżeli chodzi o prezentację stylistyczną Fiata AEga to trzeba przyznać, że tutaj Włosi wysoko zawiesili poprzeczkę. Samochód prezentuje się doskonale, a wpływ na to z pewnością miał fakt, że był on w całości projektowany od nowa pod kątem nadwozia sedan, a nie tak jak do tej pory bywało w przypadku pojazdów Fiata – przerabiany z modeli o innych nadwoziach.

Fiat AEga nie będzie dużym sedanem w swojej klasie. Auto charakteryzuje się następującymi wymiarami: 4,5 metra długości, 1,78 metra szerokości oraz 1,48 metra wysokości. Pomimo niewielkich gabarytów, model AEga będzie dość przestronnym samochodem, a wewnątrz pojazdu komfortowo podróżować będzie mogło 5 osób. Efektywne wykorzystywane bryły i rozmiarów auta potwierdza także spora przestrzeń bagażowa, która w standardzie będzie wynosiła aż 510 litrów.
Jakie silniki będą mieli do dyspozycji kierowcy, którzy będą chętni na zakup nowego Fiata AEga? Początkowo wybór ograniczy się do czterech jednostek napędowych – dwóch wysokoprężnych oraz dwóch benzynowych, generujących moc od 95 do 120 KM.

Nie znamy póki co cennika dotyczącego zakupu podstawowej wersji Fiata AEga – te informacje podamy Wam prawdopodobnie za kilka miesięcy, tuż przed premierą rynkową samochodu.

Jeden komentarz do “Fiat AEga – najnowsza premiera włoskiego koncernu

  1. Padre says:

    Świetna wiadomosć, że ten model trafi także do Polski. Jeśli będzie wyglądał tak jak na zdjęciu, to naprawdę mają się czym pochwalić. Dobrze też, że nie będzie jakiś ogromny, czekam na dokładniejsze informacje o cenach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *