Fiat Linea doczeka się następcy?

Fiat Linea to samochód doskonale znany na rynku motoryzacyjnym. Ostatnia generacja samochodu trafiła do sprzedaży przeszło 8 lat temu, a obecnie wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie na rynku pojawi się następca tego modelu, który otrzyma inną nazwę.

Przedstawiciele włoskiego koncernu już od dłuższego czasu zapowiadają wprowadzenie na rynek nowego, czterodrzwiowego sedana. Z nieoficjalnych informacji wynika, że taki samochód miałby trafić na rynek już w przyszłym roku. Auto będzie następcą Fiata Linei, choć z samym modelem nie będzie miało zbyt wiele wspólnego – brak sukcesu rynkowego tego modelu sprawił, że Fiat zadecydował o stworzeniu podobnego konstrukcyjnie auta, ale dostępnego w sprzedaży pod inną nazwą niż „Linea”.

Wg włoskich dziennikarzy, trwają już zaawansowane prace nad tym modelem. Świadczą o tym m.in. zdjęcia szpiegowskie, gdzie co prawda niewiele widać, ale można zauważyć zarysowaną stylistykę, która pokrywa się z koncepcją czterodrzwiowego sedana. Warto dodać, że stworzenie auta o takim nadwoziu stanowi jeden z priorytetów Fiata, który przeznaczył na te cele przeszło miliard dolarów. Jeżeli informacje co do następcy Linei potwierdzą się, to niebawem możemy zobaczyć w sieci pierwsze projekty dotyczące wyglądu pojazdu.

3 odpowiedzi na “Fiat Linea doczeka się następcy?

  1. Parkmod says:

    Fiat Linea – może i nie zachwyca, ale z pewnością jest to rozsądny wybór – tani, pojemny samochód. W sam raz dla nie dużej rodziny.

  2. Stefano says:

    Jak dobrze, że ci dziennikarze tak szperają 😀 Fajnie, że planują następce Linei, nie wiem dlaczego ten samochód nie odniósł sukcesu, mi wydaje się, że jest bardzo fajny – niedrogi, dla rodziny jak znalazł…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *