Fiat 500 obchodzi 60-lecie

Jeden z najpopularniejszych hatchbacków na świecie, a z pewnością najpopularniejszy maluch Fiata – mowa o modelu 500, obchodzi właśnie okrągłą, 60 rocznicę debiutu rynkowego.

W przeciągu 60 lat istnienia Fiata 500, na całym świecie sprzedano łącznie przeszło 6 milinów egzemplarzy. Liczba ta najlepiej świadczy o ogromnej popularności włoskiego malucha, który w postaci wielu generacji zagościł w sercach kierowców nie tylko z Włoch, ale z całego świata.
Rocznica powstania Fiata 500 była hucznie obchodzona podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie. Podczas tego eventu zaprezentowano limitowaną serię Fiata 500 o nazwie Sessantesimo. Powstanie ona w limitowanej edycji 560 egzemplarzy (500 od nazwy samochodu, zaś 60 z okazji okrągłej rocznicy powstania modelu). Wiadomo, że dokładnie 5 egzemplarzy będzie dostępne w sprzedaży w kraju nad Wisłą, a cena za jeden model wyniesie ok. 86 tys. PLN.

Fiat 500 Sessantesimo dostępny będzie w sprzedaży wraz z dwoma kolorami nadwozia. Każdy samochód będzie oznaczony wybraną liczbą od 1 do 560 włącznie, w zależności od kolejności produkcji. Wewnątrz auta dominować będzie skórzana tapicerka, a liczne elementy wykończenia pojazdu będą miały swoje nawiązanie do poszczególnych generacji popularnej „pięćsetki”.

Pod maskę Fiata 500 Sessantesimo trafi jedna z trzech jednostek napędowych. Kierowcy do dyspozycji otrzymają dwa motory benzynowe – 0,9l TwinAir generujący 95 KM mocy oraz 1,2l o mocy 65 KM, a także jeden silnik benzynowy – 1,3 MultiJet II generujący 94 KM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *