Produkcja nowej 500 tylko w Polsce?

Po ostatnich doniesieniach o zwolnieniach w polskiej fabryce Fiata w Tychach wydawało się, że może to być początek końca włoskiego koncernu w Polsce. Tymczasem z Włoch dopływają najnowsze, zadziwiające wiadomości…

fiat 500Według dziennikarzy magazynu „Automotive News Europe” Fiat planuje ulokować całą produkcję najnowszego modelu 500 w Polsce. Oznaczałoby to, że Fiat 500 z polskiej fabryki w Tychach byłby eksportowany na cały świat – również do Stanów Zjednoczonych. Do tej pory potrzeby amerykańskiego rynku motoryzacyjnego pokrywane są dzięki fabryce Chryslera w Meksyku. Z informacji dziennikarzy „Automotive News Europe” produkcja Fiata 500 w Meksyku miałaby się zakończyć w 2015 roku.

Wiele wskazuje na to, że jest to część planu działania przygotowanego przez dyrektora generalnego Fiata – Sergio Marchionne. Wg wspomnianego scenariusza do 2016 roku włoski koncern samochodowy zaprezentuje siedemnaście nowych modeli samochodów, a siedem podda gruntownej modernizacji. Jeżeli doniesienia „Automitive News Europe” się potwierdzą to fabryka Fiata w Tychach może znowu odżyć.

Przypomnijmy, że ostatnio pracę w Tychach straciło około 1500 osób. W 2013 roku produkcja w polskiej fabryce Fiata ma zmniejszyć się do około 1,1 tysiąca samochodów na dobę co oznacza ponad 250 tysięcy egzemplarzy w całym roku. W 2012 roku fabrykę opuściło około 350 tysięcy egzemplarzy, a rok wcześniej niespełna 468 tysięcy. W rekordowym 2009 roku fabrykę w Tychach opuściło ponad 600 tysięcy nowych samochodów Fiata.

2 odpowiedzi na “Produkcja nowej 500 tylko w Polsce?

  1. FuBuPogromca says:

    Oby w polsce bo wielu ludzi ndal bęzie miało prace a tak to bezrobocie wzrośnie i to bardzo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *