Fiaty nie tracą na wartości

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez dziennikarzy tygodnika „Motor” samochody Fiata w porównaniu z konkurencją nie tracą na wartości. Takie modele jak Fiat 500, Bravo i Panda w swoich segmentach zajmują kolejno pierwsze, drugie i trzecie miejsce pod względem utrzymywania ceny.

Zdjęcie pochodzi z serwisu: http://www.themhshow.com

Osoba, która jest zdecydowana na zakup samochodu bierze pod uwagę wiele aspektów. Jednym z głównych czynników, jakim kierują się kupujący jest atrakcyjność samochodu pod względem odsprzedaży. Dziennikarze tygodnika „Motor” postanowili sprawdzić, które samochody zakupione w 2008 roku utrzymują swoją wartość najbardziej i wyniki okazały się niezwykle korzystne dla Fiata. Okazało się, że aż trzy modele włoskiego koncernu zajmują miejsca na podium w swoich segmentach.

Największy sukces Fiat odniósł w swojej ulubionej klasie samochodów małych. Tutaj na pierwszym miejscu znajduje się Fiat 500 z silnikiem benzynowym o pojemności 1,2 litra, który w 2008 roku kosztował 39 500 zł, a w 2012 kosztuje 24 000 co jest spadkiem o zaledwie 39%. Na trzecim miejscu w tym samym segmencie znalazł się Fiat Panda. Panda w wersji silnikowej 1,1 cztery lata temu kosztowała 26 900 zł. Po upływie czterech lat wartość Pandy spadła o 48% i wynosi około 14 000 złotych.

Równie dobrze Fiat wypadł w klasie samochodów kompaktowych. Tutaj włoski koncern reprezentował model Bravo, który wygrał z takimi samochodami jak Toyota Auris, Volkswagen Golf, Kia C’eed czy Skoda Octavia. W 2008 roku za nowego Fiata Bravo trzeba było zapłacić 47 990 złotych, a w roku obecnym o 44% mniej czyli 27 000 zł. Wartości z roku 2012 są wyliczane na podstawie dwóch czynników – cen ogłoszeniowych oraz cen podawanych przez dwa najważniejsza katalogi wycen samochodów używanych. Oprócz konkretnych modelów z przeprowadzonych badań wynika, że najczęściej odkupowanymi samochodami są auta utrzymane w stonowanej kolorystyce, pięciodrzwiowe, wyposażone w klimatyzację. Wartość samochodu wzrasta również wraz z dodatkowymi przeglądami w ASO czy pełną dokumentacją samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *