Nowy Fiat Tipo po testach zderzeniowych NCAP

Jeden z najnowszych modeli włoskiego koncernu motoryzacyjnego pomyślnie przeszło jedne z najbardziej rozpoznawalnych testach zderzeniowych NCAP. Jakimi wynikami dokładnie charakteryzował się Fiat Tipo?

Niestety, wyniki nie są idealne dla Fiata. Przypomnijmy, że maksymalna ocena w testach zderzeniowych NCAP wynosi pięć gwiazdek. Podstawowa wersja Fiata Tipo o nadwoziu hatchback uzyskała wynik w postaci 3 gwiazdek, zaś nieco ulepszona odmiana auta (dodatkowy pakiet bezpieczeństwa) spisał się nieco lepiej, zdobywając o jedną gwiazdkę więcej.

Najlepiej oba Fiaty Tipo wypadły w zakresie ochrony zdrowia dorosłych kierowców i pasażerów (82%). Nieco gorzej wynik ten wyglądał pod kątem ochrony najmłodszych pasażerów (60%) oraz przy zabezpieczaniu przed skutkami wypadków niechronionych uczestników ruchu drogowego (62%). Podstawowy model otrzymał zaledwie 25% w zakresie dodatkowych systemów zapewniających bezpieczeństwo. Wersja z dodatkowym pakietem bezpieczeństwa otrzymała 57%.
A jak Wy oceniacie wyniki testów zderzeniowych Fiata Tipo? Dobrze, czy źle? Czekamy na Wasze komentarze!

3 odpowiedzi na “Nowy Fiat Tipo po testach zderzeniowych NCAP

  1. Oturbo says:

    Podstawowy model wypada naprawdę słabo, no ale fiatów tak naprawdę nikt nie uważa za superbezpieczne samochody. Choć w tym przypadku to można je nazwać nawet bardzo mało bezpiecznymi.

  2. TopRacingShop says:

    Niestety Fiaty faktycznie są synonimem super bezpieczeństwa, a wiadomo, że na drodze nie wszystko zależy od nas, ale i od innych kierowców. Mimo wszystko jednak, wydaje mi się, że Fiat jest dość dobrą opcją na takie pierwsze auto, chociaż minimalizm 500tki trochę przeraża – na zasadzie Smarta.

  3. Marek says:

    Ja od 7 lat jestem właścicielem fiata linea (drugim w kolei) i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony, a bezpieczeństwa auta oceniam na bardo wysokim poziomie. Pozdrawiam !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *