Następca modelu Sedici

Fiat szykuje kolejny model samochodu na bazie Fiata 500. Mały crossover ma na rynku europejskim zastąpić Fiata Sedici. Nowy produkt prawdopodobnie będzie oznaczony jako Fiat 500X.

Dzięki nawiązanej współpracy z marką Jeep również Amerykanie będą mogli podróżować bliźniaczym modelem Fiata, który w USA będzie znany jako B-SUV. To już kolejny model, który jest produkowany na sukcesie Fiata 500. Trudno nie zauważyć tutaj analogii do Mini Coopera, na bazie którego powstało kilka udanych modelów cieszących się ogromną popularnością. Samochód, nad którym pracują projektanci Fiata ma docelowo połączyć SUV’a z hatchbackiem. Jeśli sprawdzą się przewidywania, auto będzie długie na 4200 mm co oznacza, że będzie to zdecydowanie najdłuższy samochód Fiata z serii 500.

Model 500X najprawdopodobniej będzie produkowany w fabryce Mirafiory znajdującej się w Turynie. Warto zaznaczyć, że będzie to pierwszy model z serii 500 produkowany na terytorium Włoch. Jeżeli chodzi o podzespoły to auto będzie połączeniem części sprawdzonych na modelach Punto i 500L. Model będzie dostępny w dwóch wersjach napędowych – przedniej oraz 4×4 znanej z Fiata Panda. Jeżeli wszystko będzie toczyło się po myśli Fiata, to produkcja najmłodszego „brata” 500 ruszy końcem 2013 roku.

Jeden komentarz do “Następca modelu Sedici

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *