Fiat 500 klasykiem w przyszłości

Według renomowanego motoryzacyjnego czasopisma niemieckiego „Motor Klassik” włoski Fiat 500 ma szanse stać się samochodem, który w przyszłości będzie ikoną światowej motoryzacji.

Trudno się nie zgodzić z opiniami dziennikarzy niemieckiego czasopisma. W chwili obecnej Fiat 500 jest wzorem samochodu miejskiego. Małe gabaryty, doskonała sylwetka, niski poziom spalania oraz dynamiczny silnik w połączeniu z stosunkowo niską ceną sprawiają, że popularna „pięćsetka” jest doskonałym autem do miasta, ale równie dobrze spisuje się podczas dalszych podróży. O wyborze Fiata 500 na ikonę przyszłości najpierw zadecydowało ponad 13,000 czytelników prestiżowego czasopisma. W oficjalnym rankingu Fiat zdobył 29,1% głosów.

Wszystko wskazuje na to, że popularny Fiat jest łącznikiem czasów. Fani motoryzacji doskonale wiedzą, że współcześnie produkowany Fiat 500 jest również nawiązaniem do przeszłości. Pierwsze „pięćsetki” powstały w roku 1957 i również stanowiły nowe wyznaczniki w motoryzacji. Nie osiągnęły jednak takiego sukcesu jak nowe Fiaty 500. W chwili obecnej produkowane są w 80 krajach świata, a łączna sprzedaż „pięćsetek” na całym świecie wynosi 850,000 sztuk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *