Nadchodzi premiera Fiata 500X

Wielkimi krokami zbliża się premiera Fiata 500X. Włoski producent na kilkanaście dni przed debiutem swojego najnowszego modelu opublikował nagranie, w którym zaprezentowany jest Fiat 500X.

Wszystko wskazuje na to, że premiera nowego Fiata 500X przypadnie na październikowy Salon Samochodowy w Paryżu. Model 500X będzie stanowił większą odmianę podstawowej „500”. Auto będzie wyposażone w tą samą płytę podłogową co Jeep Renegade, jednak na wszystkie pozostałe szczegóły przyjdzie nam poczekać najpóźniej do Salonu Samochodowego w Paryżu, gdzie zaplanowana jest oficjalna prezentacja Fiata 500X.

Według zapowiedzi Fiata, produkcyjna wersja modelu 500X nie będzie się wiele różniła od przedstawionego w 2012 roku konceptu. Auto ma być dostosowane do radzenia sobie w terenie, przez co będzie charakteryzować się zwiększonym prześwitem oraz masywniejszymi zderzakami i nadkolami. Nie wiadomo, czy samochód w standardzie będzie wyposażony w napęd 4×4, ale nawet gdyby nie był, to taką opcję będzie można wykupić dodatkowo.

Niewiadomą pozostają również jednostki napędowe, które będzie można znaleźć pod maską Fiata 500X. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że na tym polu nie ma się co spodziewać rewolucji, ponieważ tworzone już małolitrażowe silniki powinny sobie doskonale poradzić z napędem auta. Podstawowym rozwiązaniem może więc okazać się benzynowy silnik TwinAir o pojemności 0,9 litra, który generuje 105 KM mocy lub tez 16-zaworowa jednostka napędowa o pojemności 1,4 litra generujący 95 KM mocy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.