Koniec produkcji Fiata Punto

Pewna epoka dobiega końca. Fiat zadecydował o zakończeniu produkcji ostatniej generacji Fiata Punto, która na rynku pojawiła się w 2005 roku. Czy to oznacza definitywny koniec popularnej „Kropki”?

fiat-punto-2012Wydaje się, że tak. Co prawda włoski koncern już zapowiedział wypuszczenie na rynek następcy, ale nowy model nie będzie dzierżawił nazwy „Punto”, a przejmie formę i możliwe, że nazwę pięciodrzwiowej 500.

Fiat Punto produkowany był od 1993 roku, gdy zastąpił na rynku motoryzacyjnym Fiata Uno. Auto dostępne było w dwóch wersjach nadwozia – trzydrzwiowego oraz pięciodrzwiowego hatchbacka, kabrioletu i sportowej wersji GT. Druga generacja została oficjalnie zaprezentowana w 1993 roku, a ostatnia – współczesna odmiana 6 lat później. Nazwa została wzbogacona o „grande” (z wł. ogromne) Grande Punto.

Teraz okazuje się, że plany na przyszłość włoskiego koncernu nie zawierają opcji kontynuacji produkcji modelu Punto. Ponadto przedstawiciele Fiata dodają, że obecność najnowszej generacji Punto na rynku (8 lat) sprawia, że auto przestaje być atrakcyjne na tle nowej konkurencji. Następca Fiata Punto ma przybrać kształt modelu 500 i według pierwszych informacji, jego produkcja będzie odbywała się w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *