Siedmioosobowy Fiat 500?

W marcu zostało zaprezentowane najmłodsze dziecko Fiata z rodziny 500 oznaczone literką L. Jest to pierwsza litera od angielskiego słowa „large” co w polskim tłumaczeniu oznacza „duży”. Rozmiar nowego Fiata może ulec zwiększeniu, gdyż niedawno pojawiły się pierwsze informacje według których Fiat 500L może zostać wyposażony w siedmioosobowe nadwozie.

Zdjęcie pochodzi z serwisu http://www.autoblog.it

Fiat 500L trafi do segmentu samochodowego MPV oznaczonego w Polsce mianem minivanów. Swoim rozmiarem znacznie przekracza gabaryty tradycyjnej „pięćsetki”. Mierzy 4140 mm długości, 1780 mm szerokości oraz 1660 mm wysokości. Dostępny będzie w trzech wersjach napędowych. Oferowane są dwie jednostki benzynowe – TwinAir o pojemności 0,9 litra oraz 1,4 MultiAir. Wydaje się, że niecały litr pojemności może nie gwarantować odpowiedniej dynamiki jazdy większemu bratu Fiata 500, jednak włoski koncern słynie z niezwykle elastycznych i dynamicznych jednostek napędowych. Dla silników benzynowych alternatywę stanowi wysokoprężna jednostka napędowa o pojemności 1,3 litra nazwana przez inżynierów Fiata – MultiJet.

Fiat 500L według zapowiedzi włoskiego koncernu miał być dostępny jedynie w wersji pięcioosobowej, jednak ostatnio na włoskim portalu motoryzacyjnym zaprezentowano zdjęcie, które daje podstawy do myślenia, że inżynierowie włoskiej firmy pracują nad większą, siedmioosobową wersją Fiata 500L. Świadczy o tym przedłużone nadwozie, a konkretniej dodatkowa ilość miejsca z tyłu, gdzie miałyby docelowo znaleźć się dwa fotele. Istnieje jeszcze jedna, bardziej realna hipoteza, która wskazuje, iż jest to po prostu jeden z prototypów Fiata 500L. O zakresie działań w sprawie powiększenia największej „pięćsetki” zapewne dowiemy się w najbliższym czasie.

2 odpowiedzi na “Siedmioosobowy Fiat 500?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.