Fiat rozpocznie produkcję Jeepów w Chinach?

Wiele wskazuje na to, że włoski koncern motoryzacyjny – Fiat już w przyszłym roku uruchomi w Chinach linię produkcyjną popularnych samochodów terenowych marki Jeep.

jeep-front-logoFiat uczynił już pierwsze kroki w tym celu, zawierając wstępne porozumienie ze swoim chińskim partnerem – Guangzhou Automobile Group. Warto zauważyć, że Chiny to drugi po Stanach Zjednoczonych rynek motoryzacyjny pod względem wyników sprzedaży samochodów marki Jeep.

Planowana produkcja Jeepów w Chinach nie będzie debiutem, a powrotem tej marki do fabryk kraju środka. Amerykański (wówczas) koncern produkowany był w Chinach od 1983 roku zapisując się do historii tego kraju jako pierwszy, zagraniczny producent aut. Produkcja trwała aż 23 lata, kończąc się w 2006 roku.

Prezes koncernu Fiat-Chrysler – Sergio Marchionne ma niezwykle ambitne plany wobec swojej terenowej marki pojazdów. Włoch chce, aby sprzedaż Jeepów zwiększyła się do 1 mln w skali roku, co oznacza wzrost na poziomie 36%. Kluczem w realizacji tego planu może okazać się właśnie rynek chiński, na który produkcja Jeepów powróci już w przyszłym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *