Fiat oraz Chrysler zapowiadają 20 nowych aut

Włoski koncern Fiat zapowiada potężną ofensywę modelową wraz z marką Chrysler. Według zapowiedzi szefostwa firmy, do końca 2017 roku na rynki może trafić nawet 20 nowych modeli obu marek.

Od dawna wiadomo, że najważniejszym celem koncernu Fiat Chrysler Automobiles jest zbliżenie się do czołówki rynku motoryzacyjnego, czyli Volkswagena oraz Toyoty. Nie będzie to możliwe bez szerokiej gamy modelowej, dostosowanej do zróżnicowanego segmentu klientów, a także obecności na licznych rynkach motoryzacyjnych. Aby to osiągnąć grupa Fiat Chrysler Automobiles zapowiada zwiększenie ilości oferowanych modeli w przeciągu najbliższych dwóch lat.

Zadaniem Fiata będzie zatem przede wszystkim odświeżenie grupy aut osobowych, do której aktualnie należą – Fiat 500, Punto oraz Bravo. Ponadto, faceliftingowi ulegnie także Fiat Fiorino, a miłośnicy Fiata Scudo doczekają się kolejnej generacji tego auta. Dzięki ekspansji Fiata na rynek amerykański, a także połączeniu z firmą Chrysler także na Stanach Zjednoczonych doczekamy się licznych premier. Już obecnie Chrysler zapowiedział premierę nowego sedana, a także nową generację MPV Town&Country.

Łącznie, Fiat Chrysler Automobiles ma zamiar zdobyć nowych klientów na wszystkich, możliwych rynkach. Na inwestycje zostanie przeznaczone łącznie 48 mln dolarów, a ich celem będzie zwiększenie sprzedaży o 60% do końca 2018 roku.

2 odpowiedzi na “Fiat oraz Chrysler zapowiadają 20 nowych aut

  1. Kubek says:

    Nie zostało nic innego jak się cieszyć! Fiat produkuje bardzo dobre samochody, więc fajnie, że będzie ich więcej. Dobrych aut nigdy za wiele!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *