Fiat 500 za 335 tys. zł?

Nie jest to żart. Dokładnie 104 000 dolarów (ok. 335 000 zł) wydał pewien Amerykanin za „wakacyjną” odmianę Fiata 500. Czym różni się od produkowanej wersji?

CASTAGNA_MILANO_Tender2.jpgMamy początek kwietnia, a nic nie wskazuje na to, że w przeciągu kilku najbliższych dni nadejdzie wiosna, nie wspominając o lecie. W klimat wakacyjny pomoże choć na chwilę przenieść się włoska firma Castagna Milano, która na specjalne zamówienie pewnego Amerykanina stworzyła plażową odmianę Fiata 500.

Pierwsza odmiana pojazdu powstała w 2008 roku, a ostatnio została zaktualizowana zgodnie z oczekiwaniami amerykańskiego klienta – Berta Dewicka. Włoscy tunerzy z doskonale znanej nam seryjnej odmiany Fiata 500 pozbyli się „zbędnych” elementów jak drzwi, bagażnik i zastąpili je bardziej eleganckimi drewnianymi powierzchniami. Licznym modyfikacjom uległ również dach.

Ponadto w Fiacie 500 zainstalowano szereg ekskluzywnych dodatków, do których zalicza się elektryczna drabinka ułatwiająca dostęp do auta, lodówka oraz prysznic. Samochód posiada dwa dotykowe panele – dla kierowcy oraz pasażera. Szacuje się, że pracownicy włoskiej firmy Castagna Milano poświęcili około 2000 godzin na stworzenie i dopracowanie projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.