Prognozy produkcji Fiata bez zmian

Niedawno informowaliśmy Was o zwiększonym zainteresowaniu Fiatem 500, co pozwoliło popracować o miesiąc dłużej 150 pracownikom tyskiej fabryki włoskiego producenta. Niestety, nie wpłynie to na wyniki produkcji zaplanowane na rok 2013.

Fiat 500xWedług rzecznika Fiata Auto Poland – Bogusława Cieślara z tyskiej fabryki Fiata w tym roku wyjedzie ponad 300 tys. nowych samochodów, czyli o 50 tys. mniej niż w roku poprzednim. Oznacza to stabilne utrzymanie się, ale jednak póki co włoski producent oszczędza konkretów. Nie wiadomo póki co czy będą nowe zatrudnienia oraz czy wróci stary, trzyzmianowy system pracy.

Po zimowych zwolnieniach, które objęły 1 450 osób, w fabryce Fiata w Tychach zatrudnionych jest około 3 500 tys pracowników. Główną przyczyną zwolnień było zmniejszone zapotrzebowanie na zakup nowych samochodów na terenie całej Europy. Obecnie w Tychach wytwarzane są takie modele jak Fiat 500, Abarth, Lancia Ypsilon oraz Ford Ka. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się ten pierwszy samochód, który jest niezwykle chętnie nabywany na rynkach zachodnich. Niewykluczone, że za niedługo w polskiej fabryce Fiata produkowany będzie nowy samochód. Według nieoficjalnych informacji ma to być SUV o nazwie Fiat 500X, który opuści taśmy montażowe jeszcze przed końcem 2014 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *