Fiat ponownie sponsorem Tour de Pologne

Już po raz 21. Fiat został oficjalnym partnerem kolarskiego wyścigu po polskich drogach znanego pod nazwą Tour de Pologne. Tym razem wyścig będzie miał wyjątkowy charakter, gdyż jest to jego 70 – jubileuszowa edycja.

fiat tour de pologneJak przystało na 70-lecie wyścigu organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Po raz pierwszy w historii wyścig rozpocznie się poza granicami Polski – w Roveto (Włochy), a ogólnie dwa pierwsze etapy rozegrane zostaną na terytorium państwa włoskiego. W dalszych fazach kolarze przemieszczą się do Polski, gdzie pokonają etap z Krakowa do Rzeszowa, a następnie odwiedzą m.in. takie miejscowości jak Tarnów, Katowice, Nowy Targ, Zakopane i Bukowinę Tatrzańską. Rywalizacja zakończona zostanie ponad 40-kilometrowa, indywidualna jazda na czas na trasie Wieliczka – Kraków.

Fiat na potrzeby wyścigu Tour de Pologne postanowił przekazać 50 samochodów. Ponadto jedną z nagród dla najlepszego kolarza będzie Fiat 500L Trekking. Włoski producent towarzyszy Tour de Pologne już 21 lat z rzędu, co czyni go najbardziej lojalnym partnerem wyścigu w jego historii. Tym razem Tour de Pologne zapowiada się wyjątkowo obiecująco. Do uczestnictwa w wyścigu zgłosiło się 19 różnych ekip, a kolarze przez 7 dni pokonają 1 238 km trasy. Według wstępnych wyliczeń zużyją oni 14 000 bidonów, a kibicować im będzie około 3 miliony widzów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *