Powstanie Panda XL?

Włoski koncern rozważa wprowadzenie crossovera do oferty samochodów. Wiele wskazuje na to, że Fiat pracuje nad stworzeniem Pandy w wersji XL.

Fiat Panda XLModa na crossovery trwa. Niemal wszyscy producenci samochodowi mają w swojej ofercie pojazdy o tej charakterystyce. Na pomysł stworzenia crossovera wpadli również inżynierowie Fiata, którzy zamierzają prawdopodobnie stworzyć Pandę XL.

Nowy crossover włoskiego producenta prawdopodobnie będzie bazował na płycie podłogowej jednego z planowanych Jeepów oraz Fiata 500X. Oba samochody mają trafić do sprzedaży na początku przyszłego roku i produkowane będą we włoskiej fabryce Fiata w Melfi.

Nie znamy póki co jednak szczegółów dotyczących Fiata Pandy XL. Nie wiadomo jak będzie wyglądał nowy samochód, tajemnicą pozostają również jego wymiary oraz szczegółowa specyfikacja. Prawdopodobnie auto będzie większe, niż to stworzone na płycie podłogowej, która zostanie wykorzystana przy produkcji Pandy XL. Można tak przypuszczać, gdyż szefostwo Fiata niedawno zdradziło, iż nowa płyta podłogowa będzie mogła być w łatwy sposób przerobiona na potrzeby większego samochodu.

Jeden komentarz do “Powstanie Panda XL?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *