Nowa generacja Fiata 500 zadebiutuje w 2016 r.

Fiat 500 jest jednym z najpopularniejszych, współcześnie produkowanych samochodów miejskich. Nic dziwnego, że w oparciu o sukces podstawowej wersji 500 Fiat tworzy kolejne wersje modelu. Kolejna generacja Fiata 500 ma zadebiutować już za 2 lata.

fiat 500 twinairJak wynika z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez magazyn „Auto Express” nowa generacja Fiata 500 nadal pozostanie typowym miejskim samochodem, jednak kilka szczegółów ma sprawić, że auto będzie posiadało unikalny charakter i będzie można je bez przeszkód odróżnić na tle całej rodziny „pięćsetek”. Kolejna generacja ma być nieznacznie większa od obecnie produkowanej, standardowej wersji.

Jeśli chodzi o wnętrze nowego Fiata 500 to będzie ono zawierało cyfrowe wskaźniki oraz system multimedialny z centralnym, dotykowym wyświetlaczem. Umożliwi to obsługę niektórych urządzeń pokładowych z perspektywy wyświetlacza.

Nowy Fiat 500 będzie oferowany jako auto trzydrzwiowe. Pod jego maskę trafią jeszcze mniejsze i oszczędniejsze silniki, które mają zagwarantować rewelacyjnie niskie wyniki spalania i niską emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Premiera najnowszego Fiata 500 zaplanowana jest na 2016 rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *