Nie będzie zwolnień Fiata we Włoszech

Dyrektor generalny Fiata – Sergio Marchionne w jednej ze swoich wypowiedzi zapewnił, iż włoski koncern nie będzie redukował zatrudnień we Włoszech.

fiat chrysler logoWedług Marchionne kryzys przemysłu motoryzacyjnego w Europie będzie trwał jeszcze 3-4 lata. Podczas włosko-amerykańskiego forum gospodarczego, które miało miejsce niedawno w Wenecji dyrektor generalny Fiata zapewnił, iż włoski koncern „nie sięgnął jeszcze dna” i nie zamierza zamknąć żadnego z zakładów na terenie Półwyspu Apenińskiego. Niewątpliwie jest to doskonała wiadomość dla niemal 22 tys. pracowników zatrudnionych w tym regionie dla włoskiego koncernu, gdyż ostatnio z powodu spadku popytu pracownicy coraz częściej wysyłani są na przymusowe, płatne urlopy, które często uważane są jako „przedsionek bezrobocia”.

W chwili obecnej szefostwo Fiata koncentruje się na przejęciu 51% akcji amerykańskiego Chryslera po to, aby stać się jego jedynym właścicielem. Aktualnie są one w posiadaniu funduszu Veba, który należy do amerykańskich związków zawodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *