Fiat trzeci w Polsce

Miesiąc styczeń w wielu firmach wiąże się z podsumowaniem poprzedniego roku. Podobnie jest w branży motoryzacyjnej oraz we Fiacie, który w Polsce zajął trzecie miejsce pod względem ilości sprzedanych nowych samochodów.

W całym 2012 roku zarejestrowano 25 471 nowych samochodów wyprodukowanych wewnątrz włoskiego koncernu. Wynik ten przekłada się na 12 880 Fiatów, 9 232 Fiatów Professional, 1 458 Alf Romeo, 1 006 egzemplarzy Jeepów, 843 sztuki Lancii oraz 52 Abarthy. Największy wzrost zanotowała Lancia (+90,3%) oraz modele Voyager i Ypsilon. Równie dobrze wypadł Jeep (+77,4%). Spadek sprzedaży w porównaniu do 2011 roku zanotowała Alfa Romeo (-5,8%) oraz Fiat (-27,1%).

Na czele rankingu nadal znajduje się Skoda, a tuż za nią Volkswagen. Pierwsze miejsce w swoim segmencie utrzymała marka Fiat Professional, której udział w polskim rynku wynosi 24%. Spośród oferty samochodów dostawczych Fiata najwięcej sprzedano Fiatów Ducato (4 973, +15,3%). To właśnie Fiat Ducato z wynikiem sprzedażowym na poziomie 13% jest najchętniej kupowanym pojazdem dostawczym w Polsce.

6 odpowiedzi na “Fiat trzeci w Polsce

 1. Kamil says:

  Bardzo dobry rezultat. Chociaż jak nigdy nie byłem i raczej nie będę zwolennikiem włoskich aut. Znacznie bardziej odpowiadają mi niemieckie marki.

 2. FuBuN30 says:

  włoskie czy niemiecki każdy ma swój gust, wiadomo że niemieckie podobno leprze ale włoskie też dobre

 3. Kazek says:

  Na każdego przychodzi czas jak to mówią i dobrze bo wkońcu coś dzieje się na rynku.

 4. Lukas says:

  Trzeba przyznać że fiatowskie samochody są coraz lepsze i mimo iż daleko im do marki mercedes to świetnie zdają egzamin w codziennej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *