Fiat na 80-tych Międzynarodowych Targach Motoryzaycjnych w Genewie

Z okazji Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Genewie w roku 2010, Fiat wysłuchał dzieci, by móc spojrzeć w przyszłość ich oczami i przez pryzmat ich marzeń.  Projekt stanowiska wystawowego otworzył przed nami zupełnie nowy, fantazyjny i wyjątkowo widowiskowy świat, świat, o którym marzą dzieci, gdzie domy budowane sa pośród chmur, a ogromne tęcze witają gości, zapraszając ich do odkrywania innowacji i przedstawianych modeli Fiata, w końcu prowadząc ich do samego serca wystawy.

Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne w Genewie

W mieście, które wyobraziły sobie dzieci, umieszczonym w niezwykłej instalacji o kształcie drzewa z błyszczącymi włóknami światłowodów, odwiedzający mogli znaleźć dwucylindrowy silnik Twin-Air o mocy 85 KM, prawdziwe technologiczne arcydzieło – stworzone przez Fiat  Powertrain Technologies. W światowej prapremierze, silnik był pokazywany zarówno w witrynie jak i  umieszczony wewnątrz Fiata 500, pierwszego modelu, w którym zostanie wprowadzony w październiku.

Twin-Air prekursor nowej rodziny dwucylindrowych silników, wprowadza rewolucyjny system MultiAir połączony z specjalną dynamiką płynów,  zoptymalizowaną tak by uzyskać najlepszą wydajność paliwa, co pozwala zmniejszyć emisję CO2 aż do 30%.

Wersja T-JET 1.4 16v  w nowym  Doblò Natural Power prezentowana po raz pierwszy na pokazach motoryzacyjnych, potwierdziła bezdyskusyjne przywództwo Fiata w dziedzinie samochodów i pojazdów  z  seryjnie wbudowaną instalacją CNG.

Uwagę przyciągały również inne modele Fiata, które rok po roku stają się coraz bardziej przyjazne środowisku. Zaprezentowano model Bravo MY 2010 dostępny w sprzedaży od czerwca 2010 z silnikiem Multiair 1.4 o mocy 140 KM (zgodny z wymogami normy Euro 5) i systemem Start&Stop. Model ten ma w tej chwili jeden z najlepszych na świecie stosunek emisji do mocy (132 g CO2 na km – co może być zredukowane do 129g/km  – wciąż dostarczając mocy 140KM).
Oprócz nowego wyglądu i wnętrza model oferuje również serię innowacji, specjalne pakiety i  nowy sportowe wyposażenie z jeszcze bardziej czułymi pedałem gazu i układem kierowniczym.

Nowa 500 z silnikiem Diesel’a była prezentowana w kolorze niebieskim „Midnight Indigo” przypominającym odcień jeansu. Model ten wyposażony był w zgodny z norma Euro 5 silnik drugiej generacji MultiJet 1.3  o mocy  95 KM z systemem Start&stop. Obok znalazły się Punto EVO, wyposażone w silniki: potężny MultiAir 1.4 16v o mocy 135 KM (z emisją CO2 na poziomie zaledwie 129g/km) oraz bezprecedensowy drugiej generacji 1.3 MultiJet 85KM z pakietem ECO, który niezwykle redukuje emisję CO2 – aż do 99g/km.

Wśród modeli zaprezentowanych na Szwajcarskich targach znalazł się też nowy Fiat  Doblò „Family Space”, z aż 7 miejscami i silnikiem MultiJet 1.6 105KM (oczywiście zgodny z wytycznymi normy Euro 5) oraz systemem Start&Stop. Pojawił się również ekscytujący model 500C, oryginalna wersja kabrioleta wyposażona w zaawansowane rozwiązania w zakresie konstrukcji, silników i komfortu pasażerów. Na targach pojawiły się też: Fiat Sedici, z nowym wyglądem i nowymi silnikami (benzyna 1.6 16v 120KM i diesel 2.0 16v MultiJet 135KM z poziomem emisji CO2 129g/km), dzięki którym jest to najbardziej przyjazny środowisku SUV; i wreszcie Panda Cross wyposażona w nowy silnik 1.4 70KM, zgodny z normą Euro 5, napędzany podwójnie  benzyną oraz metanem, która symbolizowała pierwszą Pandę, zaprezentowaną w Genewie 30 lat temu.

Jeden komentarz do “Fiat na 80-tych Międzynarodowych Targach Motoryzaycjnych w Genewie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *