Fiat Mobi Drive nie trafi do Europy!

Niezbyt dobre informacje dotarły do nas z Włoch. Fiat potwierdził oficjalnie pojawiające się już wcześniej spekulacje, iż model Mobi Drive nie trafi do sprzedaży na Starym Kontynencie.

Podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Sao Paolo w Brazylii, Fiat zaprezentował swoje najnowsze dzieło – model Mobi Drive. Niestety, zgodnie z przypuszczeniami, miejsce premiery samochodu nie było przypadkowe – nowy Fiat zadebiutuje w południowej Ameryce, zaś jego sprzedaż na rynku europejskim jest w chwili obecnej niemożliwa.

Fiat Mobi Drive to kompaktowa propozycja włoskiego koncernu. Auto może pochwalić się bogatym wyposażeniem, w ramach którego kierowca otrzyma system multimedialny z wyświetlaczem LCD, elektryczne szyby, łączność Bluetooth, czujniki parkowania.

Samochód ma być zasilany za pośrednictwem nowej jednostki napędowej o nazwie Firefly. Wspomniana jednostka napędowa charakteryzuje się litrem pojemności, które wyciągane są z trzech cylindrów. Moc? 77 KM oraz 105 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Wg zapowiedzi włoskiego koncernu, nowy silnik Fiata ma być jeszcze cichszy, bezawaryjny oraz oszczędniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *