Fiat Mobi Drive nie trafi do Europy!

Niezbyt dobre informacje dotarły do nas z Włoch. Fiat potwierdził oficjalnie pojawiające się już wcześniej spekulacje, iż model Mobi Drive nie trafi do sprzedaży na Starym Kontynencie.

Podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Sao Paolo w Brazylii, Fiat zaprezentował swoje najnowsze dzieło – model Mobi Drive. Niestety, zgodnie z przypuszczeniami, miejsce premiery samochodu nie było przypadkowe – nowy Fiat zadebiutuje w południowej Ameryce, zaś jego sprzedaż na rynku europejskim jest w chwili obecnej niemożliwa.

Fiat Mobi Drive to kompaktowa propozycja włoskiego koncernu. Auto może pochwalić się bogatym wyposażeniem, w ramach którego kierowca otrzyma system multimedialny z wyświetlaczem LCD, elektryczne szyby, łączność Bluetooth, czujniki parkowania.

Samochód ma być zasilany za pośrednictwem nowej jednostki napędowej o nazwie Firefly. Wspomniana jednostka napędowa charakteryzuje się litrem pojemności, które wyciągane są z trzech cylindrów. Moc? 77 KM oraz 105 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Wg zapowiedzi włoskiego koncernu, nowy silnik Fiata ma być jeszcze cichszy, bezawaryjny oraz oszczędniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.