Fiat 500

Fiat 500 to miejski samochód osobowy, produkowany przez koncern Fiata od 2007 roku. Nowa wersja jest nawiązaniem do produkowanego w latach 1957-1975 pierwotnego modelu 500.

Pierwsza prezentacja tego auta odbyła się w 2004 roku, wówczas nosił on nazwę Trepiùno, która została zmieniona rok później, kiedy to Fiat poinformował że do produkcji wprowadza nowy model znanej pięćsetki. Pierwszy oficjalny model Fiata 500 zaprezentowano w Paryżu podczas targów motoryzacyjnych, natomiast światowa premiera miała miejsc w nocy z 4 na 5 lipca tego samego roku w Turynie. Od maja 2007 roku model 500 produkowany jest w Fiat Auto Poland w Tychach.

Fiat 500 doczekał się różnych swoich wersji, i tym sposobem na targach w Tokio w 2007 roku zaprezentowano sportową wersję Abarth, w którym zmieniono zderzaki, progi oraz zastosowano światła obrysowe. W 2012 roku Fiat zaprezentował minivan oznaczony symbolem 500L, a dwa lata później świat ujrzał wersję crossovera 500X. Fiat wyprodukował także wersje elektryczną 500e, w której zamontowano silnik elektryczny o mocy 113 KM, zmieniono zderzaki oraz progi a także zamontowano tylny spojler, jednakże samochód ten ma być dostępny tylko w Kalifornii.

W 2014 roku Fiat 500 przeszedł mała zmianę wnętrza. Standardowe zegary zostały w wersjach Lounge oraz Cult zastąpione ciekłokrystalicznym wyświetlaczem o wielkości 7 cali. Dodatkowo wprowadzono na rynek nowy silnik 0.9 TwinAir o mocy 105 KM. Rok później samochód doczekał się faceliftingu, keidy to zmienione zostały przednie reflektory do których wkomponowane zostały światła mijania oraz kierunkowskazy. Dołożono światła do jazdy dziennej wykonane w technologii LED oraz przeprojektowano atrapę chłodnicy, która w najbogatszej wersji wykończona jest chromem. Tylne lampy zaprojektowano na kształt ramki, w którą wkomponowano kawałek plastiku w kolorze nadwozia. Wewnątrz przeprojektowano nieco deskę rozdzielczą w która opcjonalnie wmontowany może być nowoczesny system multimedialny. Dodatkowo auto zyskało nowe fotele, kierownicę oraz zegary TFT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *