Fiat 500X na szkicach patentowych

Rodzina Fiatów 500 nieustannie rozrasta się. W najbliższym czasie dołączy do niej nowy członek – mowa o Fiacie 500X. Do sieci zdążyły wyciec już szkice patentowe tego modelu, które prezentujemy w artykule.

fiat-500xFiat buduje swoją pozycję wokół sukcesu Fiata 500 – jednego z najpopularniejszych, miejskich samochodów na świecie. Z tego względu oprócz podstawowej wersji samochodu w ofercie włoskiego producenta możemy znaleźć „pięćsetkę” w rozmaitych konfiguracjach pod postaciami Fiatów: 500L, 500XL czy też 500L Trekking. Niebawem rodzina Fiatów 500 poszerzy się o kolejny, oferowany model – mowa o Fiacie 500X.

W założeniu konstruktorów samochód ma mieć sylwetkę crossovera i to samo możemy wywnioskować po opublikowanych w internecie szkicach patentowych auta. W sieci już zaczęły się pojawiać komentarze, że bryła auta jest łudząco podobna do pozostałych Fiatów 500, a najnowsza propozycja różni się wyłącznie nieco wyższym zawieszeniem. Ponadto możemy zauważyć, że Fiat 500X będzie miał bardziej uwypuklone nadkola i masywniejsze zderzaki. Te szczegóły mogą zdradzać, że auto będzie posiadało właściwości prawdziwego crossovera – niewykluczony jest zatem montaż napędu 4×4.

Nie znamy póki co szczegółów dotyczących wersji napędowych, które zasilać będą Fiata 500X.  Samochód prawdopodobnie zostanie zaprezentowany podczas zbliżających się targów motoryzacyjnych w Genewie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.