Fiat 124 Spider trafia do Polski

Kilka dni temu rozpoczęła się polska dystrybucja jednego z najnowszych modeli Fiata – 124 Spider. Cena tego kabrioletu w naszym kraju rozpocznie się od 110 tys. złotych.

Pod maskę nowego Fiata trafił całkiem nowy, 4-cylindrowy silnik o pojemności 1,4 litra, wyposażony w turbodoładowanie i nowoczesną technologię MultiAir 16v. Co ciekawe, po raz pierwszy w historii, moc ze wspomnianego silnika będzie przenoszona na tylną oś. Jak prezentują się osiągi Fiata 124 Spider wyposażonego w tę jednostkę napędową? Otóż sam motor będzie w stanie generować 140 KM mocy, przy maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 240 Nm. Przełoży się to na przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynoszące 7,5 sekundy, zaś prędkość maksymalna pojazdu wyniesie 215 km/h.

Fiat 124 Spider oferowany będzie w dwóch wersjach wyposażeniowych – podstawowej, 124 Spider oraz ulepszonej – 124 Spider Lusso. Wersję podstawową będzie można nabyć już za 110 tys. złotych, a droższa wersja to wydatek rzędu 7 tys. złotych więcej.

We wnętrzu Fiat 124 Spider może przypominać Mazdę MX-5 i nie jest to przypadek, gdyż… wiele elementów zostało z niej zaczerpniętych. Tym bardziej dziwi więc fakt, że japoński odpowiednik Fiata 124 Spider można zakupić za… 20 tys. złotych taniej, gdyż ceny MX-5 zaczynają się w Polsce od 89 tys. zł.

Porównując ceny obu aut, na jaki się zdecydowalibyście się?

2 odpowiedzi na “Fiat 124 Spider trafia do Polski

  1. Norbert says:

    Wow na prawdę super auto. Fiat tutaj bardzo się postarał. Podoba mi się design i wnętrze auta. Czekam na jakiś szerszy test tego Fiacika.

  2. Jeżyk says:

    Świetny, kompaktowy samochód. Linia wozu prezentuje się naprawdę ciekawie. Silnik malutki, ale widać prężny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *